Demirdöküm F10 Hatası

Demirdöküm kombiler hayatımızda oldukça büyük bir öneme sahiptir. Demirdöküm kombiler bazı nedenlerden kaynaklı arızaya geçebilmektedir. Bazı arıza durumlarında kullanıcı müdahalesi ile sorun çözüme kavuşur. Fakat bazı arızalarda da kullanıcının yapacağı bir işlem bulunmaz. Bu durumda da servis ekiplerinden yardım almanız gerekir. Demirdöküm F10 Hatası nın Çözümü birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Bizlerde Üsküdar Demirdöküm Servisi olarak sizlere konuya dair bilgiler sunmaya karar vermiş bulunmaktayız. Makalemizi inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Demirdöküm F10 Hatası

Önemli Bilgi: Demirdöküm F10 hata kodu her model ve çeşit Demirdöküm kombilerde aynı anlama gelmemektedir. Farklı anlamları da taşıyabilmektedir. Demirdöküm kombinizin modelini biliyorsanız eğer kullanım kılavuzundan ya da internetten hata kodunun açıklamasına bakabilirsiniz ya da bizleri arayabilirsiniz.

Demirdöküm F10 Hatası Nedir?

► Demirdöküm model kombilerin çoğunda f10 hatası düşük su basınç hatası olarak bilinmektedir. Kombinizin modeline göre hata kodunun açıklaması değişebilmektedir.

Demirdöküm F10 Hatasının Çözümü

Demirdöküm F10 hatası yukarıda da anlatıldığı üzere çoğu Demirdöküm modelinde düşük su basınç hatasıdır. Demirdöküm kombinizin su basınç seviyesi 1’in altına düştüğü zaman bu hatayı vermektedir. Bu duruma kullanıcı olarak müdahale edebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapmanız gereken işlem cihaza su basmanız olmaktadır. İşlem hakkında bilgiler sunmaya başlayalım.

*** Demirdöküm kombinizin altında mavi ya da siyah plastik çevirmeli bir parça bulunmaktadır. Bu parça doldurma musluğudur. Doldurma musluğunu bulduktan sonra sol tarafa çevirmeniz gerekmektedir. Musluğu sol tarafa çevirdiğiniz zaman kombinizin içerisinden su sesi gelerek barında artış olacaktır. Demirdöküm kombinizin su basınç seviyesi 1,5 bar olana kadar işleme devam ediniz. Kombinizin su basınç seviyesi 1,5 olunca doldurma musluğunu sağ tarafa doğru çevirerek kapatınız. İşlemi böylelikle sonlandırmış olacaksınız. Demirdöküm kombiniz F10 arızası vermeye devam ediyor ise kombinizi resetleyiniz sorun çözüme ulaşacaktır.

Demirdöküm kombiye su basma durumlarında her zaman sorununuz çözümlenmeye bilmektedir. Su doldurma durumlarında arızalar yaşanabilmektedir. Bu durumda da servis ekiplerinden yardım almanız gerekir.

Servisi yardımı almanız gereken durumlar;

Üsküdar Demirdöküm Servisi yaşadığınız tüm sorunlara çözümler üretmekte ve sizleri zor durumdan kurtarmak olan bir firmadır. Bizlerden her zaman yardım alabilirsiniz.