Demirdöküm F2 Hatası

Demirdöküm kombiler uzun yıllardır hayatımızda olmakta ve yaşamımızı kolaylaştırmak olan cihazların en başında gelmektedir. Demirdöküm kombiler bazı aksağımlar nedeni ile arızalanmak ve bizleri zor durumda bırakabilmektedir. Bizlerde bugün sizlere sık yaşanılan arızalardan birinden bahsedeceğiz. Demirdöküm kombilerde yaşanılan F2 arızası oldukça sık karşılaşılan ve kullanıcıları zor durumda bırakan bir arızadır. Peki F2 arıza kodu nedir, Demirdöküm F2 Hatası nın Çözümü nedir gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını hazırladığımız makalemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz. Makalemizi incelemeye başlayabiliriz.

Demirdöküm F2 Hatası

Önemli Bilgi: Demirdöküm F2 arıza kodu kombinizin modeline göre anlamı değişmektedir. Fakat çoğu Demirdöküm model kombide anlamı aynı olmaktadır. Demirdöküm kombinizin modeline bilerek F2 arıza kodunun anlamına kullanım kılavuzundan ya da internette bakabilirsiniz.

Demirdöküm F2 Hatasının Anlamı Nedir?

► Demirdöküm kombide yaşanılan F2 hatasının anlamı sıcak su sensörünün arızaya geçtiğini ifade etmektedir. Bu durumda kullanıcının yapacağı bir işlem bulunmamaktadır. Kullanıcı kombisinden sıcak su alamaz ve kombi bu arıza kodunu verir.

Demirdöküm F2 Hatası Neden Yaşanır?

Demirdöküm kombinizde F2 hatası ile karşılaştıysanız bunun birçok nedeni olmaktadır. Demirdöküm F2 hata kodu genellikle tüketicilere zor anlar yaşatabilmektedir. Bilindiği üzere sıcak su yaz kış ihtiyaçlarımızın arasında olmaktır. Bu nedenle de sıcak su arızası bizleri oldukça zor durumda bırakabilmektedir. Bu hata kodunun neden yaşadığını incelemeye başlayalım.

→ Sıcak su sensörü arızalı olduğunda,

→ Sensör kablolarında kopma olduğunda,

→ Sensör kablolarında kısa devre oluştuğu durumlarda bu hata kodu yaşanmaktadır.

Kullanıcı olarak bu durumda sadece kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işleminden kombinizde düzelme olabilir. Fakat düzelme olmuyor ise sensör arızalanmış demektir.

Demirdöküm F2 Hatasının Çözümü

Demirdöküm kombinizde F2 arızası yaşandığında yapabileceğiniz tek işlem resetleme olmaktadır. Resetleme işleminden sonra kombinizde düzelme olmuyor ise bu durumda kullanıcı olarak kombinize daha fazla müdahale etmemenizi önermekteyiz.

*** Demirdöküm F2 hatasının çözüme ulaşması için sensörün değişmesi gerekmektedir. Sensör değişimi ile yaşanılan sorun çözüme ulaşacaktır.

Üsküdar Demirdöküm Servisi olarak sizlere Demirdöküm kombide yaşanılan F2 arızasında bahsettik. Sizlerde kombinizde sorun yaşıyorsanız ya da aklınıza takılan sorular var ise bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.